جشن خیران

جشن

🔷 به گزارش انجمن بانوان فرهیخته فروزنده، مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۰۹ جشن بانوان در راستای حمایت از بانوان بدسرپرست و خودسرپرست،به صرف ناهار و پذیرایی در تالار طریقت تهران واقع در خیابان تهران نو برگزار گردید. این مراسم با حضور ۱۲۰ تن از خیرین و حامیان زنان بی سرپرست همراه بود. مجری برنامه در ابتدا به معرفی موسسه پرداخت و گزارشی کوتاه از عملکرد انجمن ارائه داد. این مراسم ضمن حمایت از بانوان مددجوی موسسه، لحظات شاد و مفرحی را برای خیرین ایجاد نمود. به همین منظور گروه موسیقی سنتی به سرپرستی خانم میرزاآقا در اثنای برنامه هنر خود را ارائه دادند و در میانه های برنامه نیز گروه حرکات موزون “چک چک” به هنرنمایی پرداختند.
از آنجا که انجمن بانوان فرهیخته برآن است که با برگزاری برنامه های متنوع و مفرح برای خیرین،عواید آن را صرف امور بانوان بی سرپرست نماید، مورخ ۶ دی ماه در فرهنگسرای نیاوران کنسرت گروه بهارآفرین تدارک گردیده است که به منظور آشنایی خیرین، مدیریت مجموعه خانم عفت قاسمی لحظاتی از جشن را به اطلاع رسانی این برنامه اختصاص داد.
در نهایت مراسم که با استقبال خوبی از سوی خیرین همراه بود با پذیرایی به صرف ناهار خاتمه یافت.

همایش آموزشی پیشگیری از سرطان سینه

سرطان سینه

به گزارش روابط عمومی انجمن بانوان فرهیخته فروزنده با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی (اداره سلامت) منطقه ۸ همایشی با عنوان سرطان سینه در تاریخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۸در شهرداری منطقه ۸ با حضور بیش از ۱۰۰ نفر برگزار گردید.
مدرس خانم رستگاری با بیان اینکه سرطان پستان ناشي از رشد خارج از قاعده سلول‌هاي غيرطبيعي در پستان است صحبت های خود را آغاز کرد وی افزود در هر دو نوع تومورهاي خوش خيم و بدخيم، رشد سریع و زیاد سلول‌ها وجود دارد. روند زیاد شدن سلول‌ها در تومورهای خوش خیم در مرحله مشخصی متوقف می شود، در تومورهای بدخیم اين رشد به صورت غیر قابل مهار ادامه می یابد تا حدی که در صورت عدم درمان، تمامی قسمت‌های بدن را تحت تأثیر قرار داده و از کار می‌اندازد.
شایع ترین نوع سرطان پستان، سرطان از منشاء مجاری شیری است و از آنجا که این نوع بافت بیشتر در یک چهارم بالایی و خارجی پستان وجود دارد، در حدود نيمي از سرطان‌هاي پستان در ربع فوقاني و خارجي آن يافت مي شوند.
سلول‌هاي سرطاني مي‌توانند از غده سرطانی خارج شوند و از طريق خون يا جريان لنف به اعضای دیگر بدن از جمله کبد، ریه یا استخوان‌ها گسترش يابند.
مرحله بندي، پي بردن به اين است كه سرطان در چه وسعتي و در كجاي بدن شما قرار دارد. دانستن مرحله سرطان شما به پزشكتان براي تعيين پيش آگهي بيماري و انتخاب مؤثرترين درمان كمك خواهد كردوی در ادامه با بیان اینکه کلیه سرطان های پستان شبیه هم نیستند بهعلائم و انواع سرطان پستان اشاره کرد
علائم سرطان پستان عبارتند از:
توده يا تومور پستان:
ترشح از نوك پستان:
ترشحاتي كه شك به وجود سرطان را بر مي انگيزند :
ترشحات خوني يا آبكي
ترشحاتي كه خودبخودي و بدون فشار خارج مي شوند.
ترشحاتي كه از يك پستان و از يك مجراي نوك پستان خارج مي شوند.
ترشحاتي كه همراه با توموري در پستان باشند.
تغييرات پوست پستان:
– تغييرات نوك پستان
نوعي از سرطان پستان نيز به نام بيماري پاژه وجود دارد كه در آن تغييرات پوستي نوك پستان بصورت ضايعات اگزمايي (شبيه به حساسيت پوستي) ديده مي‌شود. علائم اين بيماري شامل خارش، سوزش، قرمزي، سفتي و پوسته پوسته شدن نوك پستان مي باشد كه بتدريج و در صورت عدم درمان، بيماري به هاله اطراف نوك پستان و پوست نيز گسترش مي‌يابد. گاهي
– بزرگي غدد لنفاوي زير بغل
تغييراندازه پستان
وی در پایان به همه شرکت کنندگان توصیه کرد که اولین ماموگرافی را در سن ۳۵ سالگی انجام داده و از سن ۴۰ سالگی به بالا هر سال این کار را انجام دهند
در پایان نیز تست قند خون و فشار انجام پذیرفت.